Skip links

SMM (Social Media Marketing) Nedir?

SMM (Social Media Marketing), sosyal medya platformlarında işletmelerin markalarını tanıtmak, ürün veya hizmetlerini pazarlamak ve hedef kitlelerine ulaşmak için yaptıkları dijital pazarlama faaliyetlerinin bütünüdür.

SMM, sosyal medya platformlarında organik olarak ücretsiz olarak paylaşılan içeriklerin yanı sıra, reklam verme ve sponsorlu içerikler yayınlama gibi ücretli yöntemler de kullanılarak gerçekleştirilebilir. SMM faaliyetleri, işletmelerin sosyal medya platformlarında hesap açmaları ve bu hesapları düzenli olarak yönetmeleri ile başlar. Hesapların yönetimi sırasında, hedef kitleleriyle etkileşim kurarak, içerik paylaşımı yaparak ve takipçi sayısını arttırarak, marka bilinirliğini ve sadakatini arttırmaya çalışırlar.

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin

Hemen İletişime Geç

SMM, işletmelerin sosyal medya platformlarında müşteri geri bildirimlerini takip etmeleri ve müşteri memnuniyetini sağlamak için önemli bir araçtır. Sosyal medya platformları, müşterilerin şikayetlerini veya sorularını hızlı bir şekilde cevaplamalarına olanak tanır ve bu da müşteri memnuniyetini arttırabilir.

Sonuç olarak, SMM, işletmelerin sosyal medya platformlarında hedef kitlelerine ulaşarak marka bilinirliğini arttırmalarına ve dijital pazarda varlıklarını güçlendirmelerine yardımcı olan önemli bir dijital pazarlama aracıdır.

Leave a comment

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır.